Нерухомість
ПН-НД: 9.00 - 17:00

Узаконення прибудови біля нежитлової будівлі

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну

Зробити прибудову до нежитлової будівлі – рівнозначно проведенню реконструкції, адже у процесі будівництва змінюються основні характеристики самої будівлі, зокрема – межі її капітальних (зовнішніх) стін. Крім того, прибудова передбачає внутрішнє об'єднання з основною будовою, а отже – торкаються несучих конструкцій останнього. Зводити прибудови можна тільки після отримання офіційного дозволу, але якщо роботу вже проведено, її можна узаконити – заручившись підтримкою компанії "KYPIDOM"!

Як узаконити будівництво прибудови?

Найкращий варіант - оформити будівництво заздалегідь, продумавши де і як будуть розташовані нові будівлі. Маючи на руках технічний план будівлі, потрібно поетапно:

    одержати містобудівний план земельної ділянки (ДПЗП);

    скласти проект;

    добитися дозволу на реконструкцію;

    організувати будівельні роботи;

    провести кадастрове оформлення об'єкта;

    ввести об'єкт в експлуатацію.
Отримавши офіційний дозвіл на реконструкцію, можна не перейматися подальшим узаконенням прибудов. Вони автоматично увійдуть до плану будівлі, і залишаться у вашій власності. При цьому зміняться параметри основного будинку: його площа, контур зовнішніх стін, схема розведення комунікацій тощо. Нові відомості про об'єкт (після його реконструкції) буде внесено до держреєстру шляхом кадастрового обліку змін.

Самовільне будівництво: чим загрожує?

Якщо ви заздалегідь не подбали про отримання дозволу та звели "самобуд", вас можуть змусити повернути будівлю у вихідний стан, а також стягнути штраф за самовільне будівництво.Проблеми із законом можуть виникнути, якщо:

    будівля розміщена на ділянці, яка не має відповідного цільового призначення;

    зведення нових об'єктів ведеться без отримання дозволу;

    прибудови порушують правила та нормативи будівництва;

    прибудови змінюють основні параметри будівлі і торкаються її несучих стін.
Таким чином, витратившись на реконструкцію, ви можете втратити всі вкладені кошти і "піти в мінус" за рахунок великих адміністративних штрафів. Щоб цього не сталося, замовте узаконення приладів в агенції "KYPIDOM"!

Спрощена процедура узаконення

Зважаючи на велику кількість "самобудівництва" на території України, уряд пішов назустріч населенню, і спростив процедуру узаконення прибудов до нежитлових будівель. Це торкнулося об'єктів нерухомості, які:

    Були зведені у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року. Це стосується як житлових, так і господарських будівель площею до 300 квадратних метрів;

    Були зведені до 12 березня 2011 року, і мають статус "будівлі сільгосппризначення".
Так, якщо ваші прибудови потрапляють до цих категорій, узаконити їх буде набагато простіше. Для узаконення решти видів прибудов потрібно подання заяви до інспекції ДАБК (державного архітектурно-будівельного контролю). На об'єкт виїде комісія, яка проведе техобстеження, та ухвалить рішення про подальше використання (або знесення) незаконних прибудов.

Узаконення прибудови до нежитлової будівлі

Займатися техобстеженням можуть і державні органи, і приватні компанії (з відповідним сертифікатом). Агентство "KYPIDOM", допоможе Вам  спростить та прискорить процес узаконення – з мінімальними втратами та ризиками для клієнта. Якщо ви хочете залишити "самобуд" в цілості та безпеці, та користуватися ним на законних підставах, зверніться до нашої компанії!

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну
Наш Instagram
Приєднуйтесь до нас в мережі Instagram
Підписатися
Instagram