" />
Нерухомість
ПН-НД: 9.00 - 17:00

Нежитлові будівлi. Узаконення

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну

Використовувати нежитлову будівлю без права власності заборонено законом, і за це потрібно штраф у розмірі 18-90 мінімальних заробітних плат (по регіону/місту). Крім того, не узаконений будинок не можна продати, здати в оренду, передати у спадок, подарувати родичам і т.д. Усі операції з ним будуть неможливі доти, доки ви не оформите право власності на законних підставах. У цьому вам завжди готова допомогти компанія KYPIDOM!

Як узаконити нежитлову нерухомість?

Можна спробувати отримати права власності через суд. Для цього вам доведеться зібрати довідки з районного відділу архітектури, санепідемстанції, пожежної служби та інших інстанцій про те, що будівля відповідає всім нормативам, і не загрожує: для екології, сусідніх ділянок, що проживають на них людей і т.д.
Такі судові процеси розтягуються на багато тижнів/місяців, і рідко закінчуються на користь власника (позивача). Набагато швидше та надійніше узаконити нежитлову нерухомість в адміністративному порядку. Для цього потрібно зібрати пакет документів:

    технічний паспорт будівлі (оригінал та копії);

    держ. акт на право володіння ділянкою;

    декларацію про готовність об'єкта до експлуатації (з ДАБК);

    квитанції про оплату держмиту;

    рішення про присвоєння адреси (видається міською/сільською радою);

    паспорт та ідентифікаційний код (оригінали та копії).
Написавши заяву до районної адміністрації та надавши всі перелічені папери, можна розраховувати на швидке прийняття рішення на свою користь. Як правило, процес розгляду займає трохи більше 10 робочих днів.

Отримання техпаспорту

Окремий момент – здобуття нового технічного паспорта на нежитлову будівлю. Це один із найголовніших документів, необхідних для узаконення нерухомості, та для його оформлення необхідно звертатися до БТІ (Бюро технічної інвентаризації). При цьому на руках треба мати:

    документ про право власності на грішну землю;

    підтвердження права власності на будинок;

    проект будівлі;

    документ, що засвідчує особу власника (паспорт);

    старий технічний паспорт БТІ (якщо є).
Після розгляду заяви БТІ ухвалить рішення про видачу техпаспорта або про відхилення заявки. Ви можете подати документи самостійно або скористатись послугами агентства "KYPIDOM". У другому випадку процедура помітно прискориться і з великою ймовірністю завершиться успіхом!

Узаконення нерухомості "під ключ"

Бюрократичні витрати можуть зіпсувати вам нерви і забрати масу часу, який піде на відвідування нескінченних інстанцій та кабінетів. Якщо вам ніколи займатися всією цією тяганиною, довірте вирішення питання агентству "KYPIDOM". Наприклад, для узаконення нежитлової будівлі від вас потрібно:

    Заповнення форми на сайті та надсилання заявки на отримання послуги (все це робиться віддалено);

    Надання необхідних документів (можна в електронному вигляді). Якщо якихось паперів не вистачає, ми вам підкажемо, як і де їх можна отримати;

    Укладання договору із нашою організацією. Ми працюємо офіційно і несемо матеріальну відповідальність перед клієнтами;

    Отримання готових документів на право власності/експлуатації об'єкта.Ознайомитись з ними можна буде в електронному вигляді, а отримати оригінали – в одному з наших представництв.

Узаконення нежитлових будівель
Оформлення через агентство "KYPIDOM" відбувається максимально швидко, і без зусиль з вашого боку. Ми проводимо будь-які операції з нерухомістю та допомагаємо клієнтам розібратися у всіх юридичних нюансах!

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну
Наш Instagram
Приєднуйтесь до нас в мережі Instagram
Підписатися
Instagram