" />
Нерухомість
ПН-НД: 9.00 - 17:00

Узаконити балкон

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну

За бажанням, площу квартири можна збільшити – за рахунок прибудови балкона, не передбаченого у первісному плані будівлі. Сьогодні до такого кроку вдаються багато мешканців, особливо з п'ятиповерхових будинків "хрущовок" з обмеженою житловою площею. Що потрібно для того, щоб оформити прибудову балкона, та експлуатувати його на законних підставах?

Чому балкон складніше узаконити, ніж суміщену лоджію?

Якщо балкон не виступає за межі фасаду будівлі, його називають лоджією. Поєднати її з кімнатою набагато простіше, тому що між ними немає несучих стін – тільки перегородки. У той же час, прибудований балкон:

    змінює зовнішній контур будівлі;

    додатково навантажує зовнішню стіну, що несе;

    розширює житлову площу, знижуючи енергоефективність опалення;

    затуляє сонячне світло сусідам знизу;

    може обрушитися вниз, несучи реальну загрозу життю та здоров'ю людей.
Не дивно, що містобудівні відомства неохоче йдуть на видачу таких дозволів і вимагають дотримання цілої низки правил та нормативів. Якщо їх дотримуватись на 100% і не економити на будматеріалах, прибудований балкон не викличе нарікань у процесі використання, і не загрожуватиме оточуючих.

Які документи знадобляться для оформлення?

Узаконення балконів – поширене питання, яке нам часто доводиться вирішувати у межах своєї професійної діяльності. Для того, щоб запустити процес і зрушити його з "мертвої точки", вам знадобляться такі документи:

    правовстановлюючий документ на квартиру (свідоцтво про право власності, дарчість, спадок тощо).);

    документ, що засвідчує вашу особу (паспорт громадянина України);

    технічний паспорт БТІ.
Цього достатньо, щоб розпочати офіційне узаконення балкона. В ідеалі оформленням слід займатися до реконструкції, а не після. Але якщо балкон вже прибудований, рано впадати у відчай - з великою ймовірністю він отримає офіційний статус і буде закріплений в генеральному плані будівлі. Варто лише довірити це питання професіоналам, наприклад, з компанії "KYPIDOM"!

Алгоритм дій: що потрібне для узаконення?

Якір Законодавство України чітко описує процес узаконення балконів, які не передбачені в початкових планах будівель. Потрібно поетапно:

    погодити реконструкцію з балансоутримувачем будівлі та місцевим органом самоврядування;

    погодити паспорт фасаду у БТІ;

    одержати містобудівні умови в Архітектурному відомстві;

    підготувати проект реконструкції (залучаються профільні спеціалісти);

    отримати дозвіл на початок виконання робіт – до ДАБК/ДАБІ;

    провести роботи з дотриманням норм та правил безпеки;

    замовити новий паспорт у БТІ;

    ввести об'єкт в експлуатацію;

    зареєструвати право власності на реконструйовану квартиру
Важливий момент – із прибудовою балкона зміниться загальна площа квартири, що позначиться на комунальних платежах. Крім того, якщо будинок підключений до централізованого опалення, вам доведеться демонтувати та заново встановлювати радіатори та підводи до них (на їх місці тепер буде знаходитись вихід на балкон, або суцільний отвір – у випадку з суміщеним балконом).

Узаконення балкону

У зв'язку з цим, прибудову балкона краще запланувати на теплу пору року - поза сезоном опалення. Існують й інші нюанси та "підводні камені", які часто виявляють себе не лише на етапі підготовки, а й після початку будівництва. Спеціалісти агентства "KYPIDOM" допоможуть вам уникнути складних, проблемних ситуацій, та забезпечать на 100% законне зведення та оформлення балкону.

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну
Наш Instagram
Приєднуйтесь до нас в мережі Instagram
Підписатися
Instagram