" />
Нерухомість
ПН-НД: 9.00 - 17:00

Узаконити будівлю

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну

Трапляється так, що господарі квартири бажають розширити кімнату, балкон або розділити санвузол. Власники нежитлових приміщень вважають, що в їхньому випадку перепланування, тобто будівельні роботи в окремих кімнатах, результат яких не впливає на функціонал, не потребує реєстрації. Тим не менш, узаконення будівель – це обов'язковий акт, який необхідний для подальших угод з об'єктом нерухомості.

Особливості

Що входить до перепланування квартири?

    Знесення/заміна міжкімнатних перекриттів;

    Перенесення або прорубування отворів у стінах;

    Зміна інженерних та сантехнічних комунікацій;

    Зміна фасаду.
Будь-які з перерахованих змін мають пройти узгодження. Також власнику може знадобитися узаконення балкона, тобто внесення до документації по квартирі відомостей про його скління (якщо раніше він був відкритим), розширення або межування двох лоджій.
Багатьом здається, що процес легалізації є досить простим. Проте, коли ремонт вже завершено, він перетворюється на тривалі погодження, які допоможе вирішити фахівець.
Щоб не виникло проблем, легалізацією найкраще зайнятися перед проведенням робіт. Якщо ви перейнялися цим, то подавати заяву до ДАБК необхідно у два етапи:

    до початку перепланування;

    після закінчення робіт.
Безумовно, якщо ви вже внесли зміни до інтер'єру або екстер'єру будівлі, це все ще можливо узаконити. У Кропивницькому така ситуація є досить поширеною, тому узаконення перепланування у будівлі, зробленій самовільно, за допомогою професіоналів – це нескладний процес, якщо зроблені зміни відповідають законодавчим нормам.

Документи

Отримуючи дозвіл на зміни, необхідно зібрати пакет документів, до якого необхідно додати:

    копія паспорта власника житлового чи нежитлового приміщення;

    правовстановлюючі папери, що підтверджують володіння;

    проект реконструкції/перепланування у двох примірниках;

    свіжий технічний паспорт;

    дозвіл органу місцевого самоврядування, який займається охороною культурної спадщини, якщо будівля знаходиться безпосередньо під її контролем або стоїть на обліку.
Реєстрація перепланування має бути завершена після ремонту, після видачі органами влади висновку про відповідність змін до закону. Узаконення нежитлових будівель також включає цей етап. Для цього слід повторно звернутися із заявою до ДАБI та зачекати на експертну оцінку державного фахівця.
У разі коли зміни були здійснені без виконання відповідної процедури легалізації, їх можна узаконити в адміністративному чи судовому порядку.

Узаконення будівель

Чому варто звернутися до нас

Легалізація перепланування може затягнутися, якщо ремонт уже зроблено. Щоб не витрачати дорогоцінний час та нерви, ми рекомендуємо звернутися до професіоналів. Фахівці компанії KYPIDOM займаються оформленням та реєстрацією ремонту, реконструкції та реставрації будь-яких об'єктів нерухомості.Терміни виконання послуги залежать від таких факторів:

    ступеня завершеності ремонтних робіт;

    наявності архітектурного проекту;

    наявності нового техпаспорта;

    типу перепланування;

    розташування будівлі;

    наявності документів, що підтверджують власність.
Юристи KYPIDOM допоможуть клієнту зібрати всю необхідну документацію та допоможуть зробити узаконення реконструкції будівель та змін у плануванні у Кропивницькому у короткі терміни. KYPIDOM також займається виготовленням техпаспортів, що спрощує процес збору пакету паперів.

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну
Наш Instagram
Приєднуйтесь до нас в мережі Instagram
Підписатися
Instagram