" />
Нерухомість
ПН-НД: 9.00 - 17:00

Оцінити земельну ділянку

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну

Земельні ділянки - особлива категорія нерухомості, при оцінці якої враховуються не так фізичні, як юридичні властивості об'єкта. Наприклад, земля може належати до лісового фонду, або входити до складу сільськогосподарських угідь. Для ділянок можуть запроваджуватися обмеження щодо кількості будівель та їх поверховості, а також призначення: виробничі, житлові, господарські тощо. Щоб врахувати 100% факторів та призначити адекватну ціну на землю, достатньо скористатися послугами агенції "KYPIDOM"!

У яких випадках може знадобитись?

Оцінка вартості земельної ділянки може знадобитися у таких випадках:

    належить укласти договір купівлі-продажу;

    нерухомість використовується як заставне майно або є об'єктом іпотечного кредитування;

    ділянка продається на аукціоні (без верхньої межі вартості);

    ділянку здається у найм;

    земля вноситься до балансу підприємства.
На відміну від житлової нерухомості, земля легко може переходити з одного статусу до іншого. Наприклад – замість сільськогосподарського отримати виробничий чи комерційний статус. Це суттєво впливає на вартість землі та на пропозиції з боку покупців. Так, фермер навряд чи захоче купувати землю, де до нього знаходилася мазутна станція. А виробничник не захоче мати справу з ділянкою, на якій потрібно викорчовувати дерева та вирівнювати ґрунт.

Яку вартість визначити?

Розрізняють ринкову, інвестиційну, ліквідаційну та кадастрову вартість земельних ділянок.Яку з них краще визначити в оцінці?

Ринкова

Найпоширеніший варіант, якщо ваша мета – швидко та вигідно продати землю. Фахівець оцінює аналогічні пропозиції на ринку, та встановлює ціну, яка залучить потенційних покупців (зниження ціни на 3-5% буде цілком достатньо, щоб спричинити підвищення попиту).

Інвестиційна

Визначається, якщо ділянку планується використовувати у інвестиційних проектах: конкретної особи (підприємця) чи групи осіб (компанії). Вихідна ціна землі не враховується і береться до уваги лише потенційний дохід, який з неї можна буде отримувати в майбутньому.

Ліквідаційна

У пріоритеті такої оцінки – швидкість продажу. Якщо вам потрібно позбавитися землі в найкоротші терміни, призначається істотно знижена ціна (порівняно з ринковою), яка на конкурентному ринку гарантовано викличе ажіотаж серед покупців.

Кадастрова

Визначається державними органами з оподаткування населення. Чим вища кадастрова вартість ділянки, тим більше ви за неї сплачуєте податків. На відміну від ринкової, така оцінка є приблизною, і, як правило, розраховується в середньому для регіону/міста/району – без урахування другорядних факторів.
Спеціалісти компанії "KYPIDOM" допоможуть вам швидко встановити ринкову, інвестиційну, ліквідаційну та/або кадастрову вартість ділянки, після чого можна приступати до безпосередніх операцій з нерухомістю: продажу, оренди, дарування, кредитування тощо.

Оцінка земельної ділянки

Які документи необхідні?

Для замовлення послуги оцінювача вам знадобиться документ, що засвідчує ваше право власності на землю.Крім того, вам знадобляться:

    документ, що засвідчує особу (паспорт);

    кадастровий паспорт на ділянку;

    довідка про стан інженерних комунікацій, підведених до дільниці.
Опціонально від вас також можуть знадобитися дані про розмір сплачуваних податків та орендну ставку (якщо було укладено договір оренди). Вникати у всі юридичні аспекти вам, як клієнту, необов'язково. За вас все зроблять спеціалісти компанії "KYPIDOM"!

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну
Наш Instagram
Приєднуйтесь до нас в мережі Instagram
Підписатися
Instagram