" />
Нерухомість
ПН-НД: 9.00 - 17:00

Оцінити об'єкт комерційної нерухомості

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну

Перед власниками комерційної нерухомості може постати питання: що вигідніше – продовжувати отримувати прибуток з об'єкта, чи вигідно його продати, користуючись сприятливою ситуацією на ринку? У другому випадку знадобиться обов'язкова оцінка ринкової вартості – із залученням профільних фахівців. "Навскидку" дізнатися ціну можна і самостійно, але визначити її з високою точністю та зафіксувати на папері можна лише через експерта-оцінювача.

Які об'єкти вважаються комерційними?

Під визначення "комерційна нерухомість" потрапляє широкий спектр об'єктів, починаючи з порожніх (не забудованих) земельних ділянок і закінчуючи багатоповерховими будинками та спорудами. По суті, комерційною можна назвати будь-яку нерухомість, з якої власнику надходить регулярний дохід. Найчастіше це:

    офісні будинки;

    кафе та ресторани;

    магазини та торгові центри;

    готелі та готелі;

    складські комплекси;

    спортивні та розважальні споруди;

    гаражі та стоянки;

    промислових об'єктів.
Оціночна вартість такої нерухомості встановлюється для підготовки договору купівлі-продажу або для з'ясування величини орендної ставки (якщо ви плануєте здавати об'єкт орендарям). І в тому, і в іншому випадку вам не обійтися без експерта оцінювача, послуги якого можна замовити в агентстві "KYPIDOM".

Які документи необхідні?

Для того, щоб найняти експерта-оцінювача, у вас мають бути на руках документи, що засвідчують право на володіння нерухомістю, яку потрібно оцінити. Це може бути договір купівлі-продажу, свідоцтво про право власності, дарчість, заповіт тощо.Крім того, вам знадобляться:

    паспорт громадянина України (документ, що засвідчує особу власника);

    документи з БТІ (технічний паспорт, поверхові плани, експлікація);

    бухгалтерська інформація (витрати утримання об'єкта, його балансова вартість тощо.).
Останній пункт застосовується тільки в тих випадках, коли ви ведете бухгалтерію (отримувати дохід від нерухомості можна і без неї). Фахівець перевірить відповідність наданих документів, і може відразу ж розпочати збирання інформації, використовуючи публічні та закриті (наші власні) бази даних.

Який метод оцінки вибрати?

Замовляючи оцінку комерційної нерухомості, ви можете обрати один із трьох методів, які сьогодні складаються "на озброєнні" у експертів. Це витратний, порівняльний та прибутковий метод. Чим вони відрізняються одна від одної?

Витратний

Встановлюється обсяг витрат за будівництво об'єкта, з урахуванням вартості будматеріалів та оплати праці працівників. Якщо будівля не нова, з цієї суми віднімається відсоток за "амортизацію" (знос): чим старіше будівництво, тим більший віднімається відсоток.

Порівняльний

Оцінювач аналізує схожі пропозиції ринку, і з урахуванням зібраної інформації призначає вартість вашого об'єкта. Для порівняння беруться аналоги, максимально наближені до вихідного "оригіналу": будинки тієї ж забудови, з того самого району, з такою самою архітектурою тощо.

Прибутковий

Якщо є можливість спрогнозувати майбутні доходи від комерційної нерухомості, її оцінна вартість може перевищувати поточну ринкову.Наприклад, якщо ваша парковка знаходиться поблизу елітної багатоповерхівки, що будується, мешканці якої з великою ймовірністю захочуть залишати авто у вас на стоянці. І хоча зараз доходи від нерухомості невеликі, згодом вони можуть збільшитись у рази.

Оцінка комерційної нерухомості
Оцінювач досконально проаналізує ситуацію, та врахує всі сильні та слабкі сторони вашої нерухомості. На основі зібраної інформації буде призначено оцінну вартість. Щоб визначити її максимально швидко та точно, скористайтесь послугами агенції "KYPIDOM"!

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну
Наш Instagram
Приєднуйтесь до нас в мережі Instagram
Підписатися
Instagram