" />
Нерухомість
ПН-НД: 9.00 - 17:00

Як правильно продавати квартиру

Купи Дом
(04.01.2021)

Якість сучасних новобудов залишає бажати кращого, і більшість покупців вважає за краще купувати житло на вторинному ринку – у будинках старої забудови. Це хороша можливість позбутися старої житлоплощі та придбати нову – у зручнішому та зручному місці. Як продати квартиру вигідно, швидко та без зайвих ризиків?

Розміщення пріоритетів

Для початку визначтеся – що для вас важливіше: швидкість чи вигода. Від цього залежатиме весь хід передпродажної підготовки:

    Якщо важлива швидкість. Можна обмежитися звичайним прибиранням/клінінгом, максимум – косметичним ремонтом, після чого відразу виставити оголошення про продаж. Прискорити процес допоможе і зниження ціни – на 10-15% нижче за ринкову;

    Якщо важливий прибуток. Перед тим як вигідно продати квартиру, в ній варто зробити ремонт, прибрати весь зайвий мотлох, зробити серію вдалих фотографій, і виставити оголошення з комфортною для вас ціною. Якщо вона не буде нижчою за ринкову, процес може затягтися на кілька місяців і навіть років.
І в тому, і в іншому випадку потрібно подбати про збирання необхідної документації. Це свідоцтво про право власності, кадастровий паспорт, витяг із Держреєстру, довідка про відсутність заборгованостей (з ЖЕКу) тощо. Якщо у квартирі крім вас прописані інші мешканці (або є інші власники), знадобиться їхня письмова згода, завірена нотаріусом.

Як самостійно продати квартиру?

Якщо ваша мета - продати нерухомість максимально вигідно, можна знехтувати послугами ріелторів, і тим самим заощадити до 4 % суми угоди. Але є фактори, на які ви вплинути не в змозі.Так, на вартість житла неминуче впливатимуть:

    площу приміщень (квадратура);

    район міста (близькість до центру);

    кількість кімнат (планування);

    прилегла територія (сади, сквери, парки, спортивні майданчики тощо);

    наявність важливих об'єктів інфраструктури неподалік (шкіл, дитячих садків, лікарень, супермаркетів тощо);

    поверх, на якому знаходиться квартира (найдешевші – на 1-му поверсі);

    наявність балкона/лоджії.

Як продати квартиру
Значення також має розмір щомісячних комунальних платежів – чим він нижчий, тим більше охочих буде придбати житло. Як продати квартиру швидше? Довірити це питання спеціалістам з агенції "KYPIDOM". За невелику плату ми виконаємо всю важку роботу, і допоможемо вам укласти угоду не лише вигідно, а й швидко!

Наш Instagram
Приєднуйтесь до нас в мережі Instagram
Підписатися
Instagram