" />
Нерухомість
ПН-НД: 9.00 - 17:00
  • UA
  • |

Узаконення будівлі після перепланування

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну

Початковий план квартири/будинку може бути змінено з ініціативи власника. Поділ однієї великої кімнати на дві маленькі, об'єднання туалету з ванною або кухні із залом – все це стосується перепланування. Якщо ви не хочете мати проблем із контролюючими органами, її потрібно проводити лише після отримання офіційного дозволу. Якщо ж перепланування вже проведено (без попиту), його можна узаконити – використовуючи можливості агентства "KYPIDOM"!
Отримання дозволу на проведення робіт
Ідеальний варіант – спочатку отримати дозвіл на перепланування, і вже потім його проводити. Такий дозвіл обов'язково знадобиться, якщо ви плануєте:

    торкатися несучих стін;

    міняти існуючі межі приміщень;

    здійснювати демонтаж/перенесення інженерних комунікацій: водопроводу, газопроводу, каналізації, опалення, вентиляції.
Перелічені види робіт відносяться до категорії складних і вимагають попереднього складання проекту. Проводити їх без дозволу не можна, і це передбачені великі грошові штрафи.
Якщо перепланування не торкається несучих стін та не порушує межі приміщень, роботи можна провести за спрощеною схемою – без дозволу, і вже потім узаконити їх офіційно. До "простих" видів робіт можна віднести демонтаж міжкімнатних перегородок (не несуть стін), об'єднання санвузлів, знесення комор і т.д. Такі зміни вплинуть на план приміщень, але не вплинуть на експлуатаційні характеристики будівлі в цілому.
Наслідки незаконного перепланування
Міняти план будівель без погодження можна лише на власний страх та ризик.Ви можете не тільки зазнати фінансових втрат, але й спричинити кримінальну відповідальність. Так, за незаконну зміну плану квартири передбачено три ступені покарання:

    Перша (м'яка). Перепланування буде узаконено, але вам доведеться сплатити штраф;

    Друга (середня). Вам доведеться повернути планування у вихідний стан та заплатити штраф;

    Третя (жорстка). Ви не тільки заплатите штраф та повернете вихідне планування, але й понесете кримінальну відповідальність – за загрозу життям та здоров'ю інших мешканців будинку.
Третій ступінь покарання набуде чинності, якщо вами буде порушено несучу здатність стін та перекриттів, а також цілісність та працездатність інженерних комунікацій, особливо – газопроводу (пожежонебезпечного та вибухонебезпечного).
Щоб позбавити себе таких ризиків, варто офіційно узаконити перепланування, заручившись підтримкою компанії "KYPIDOM". Ми проаналізуємо ситуацію і дамо точну відповідь – які роботи можна проводити у вашій квартирі на законних підставах, а які – ні. Ми також допоможемо узаконити вже проведене перепланування із мінімальними негативними наслідками для вас.Перепланування: порядок дій
В ідеалі алгоритм дій при організації перепланування приміщень має такий вигляд:

    постановка цілей – що та як ви хочете перепланувати;

    підготовка інженерного проекту;

    подання декларації до ДАБК та отримання офіційного дозволу;

    виконання робіт у суворій відповідності до проекту;

    виготовлення нового технічного паспорта;

    подання заяви до Центру адміністративних послуг – про закінчення будівельних робіт;

    виїзд комісії на об'єкт та видача висновку про відповідність проекту;

    внесення змін до Держреєстру та отримання витягу з нього.

Узаконення перепланування будівлі
Це найбезпечніший (хоч і тривалий) варіант зміни існуючого плану будівлі. Ми рекомендуємо використовувати саме цей сценарій, а при виникненні спірних питань – звертатися за допомогою до агентства!

Залиште
заявку
і ми прорахуємо остаточну ціну
Наш Instagram
Приєднуйтесь до нас в мережі Instagram
Підписатися
Instagram